Nissan X-Trail – używane auto na długie wyprawy

Nissan X-Trail – używane auto na długie wyprawy

Znalezienie dobrego używanego auta, które sprawdzi się w przypadku dużych rodzin, potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Jednym z ciekawszych wyborów jest Nissan X-Trail. 

Nissan X-Trail – co to za auto?

Nissan X-Trail jest jednym z aut tworzących gamę SUV-ów tej japońskiej marki. Jednocześnie jest to najstarszy z produkowanych obecnie samochodów typu SUV lub crossover, oczywiście biorąc pod uwagę tylko te, które znajdziemy w ofercie Nissana. Pierwszy Nissan X-Trail debiutował bowiem jeszcze w 2000 roku.

Na samym początku był to SUV z nawiązaniami do aut terenowych, co było typowe dla tego rodzaju nadwozia w tamtych czasach. Przez lata wytracił terenowy charakter pod względem wizualnym i dziś prezentuje się jak spore, lecz cywilne auto. Obecnie oferowana jest już czwarta odsłona tego auta, która zadebiutowała w polskich salonach jesienią 2022 roku. Z tego powodu, patrząc na używane egzemplarze, trzeba ograniczać się do pierwszych trzech generacji tego modelu. 

Co ma do zaoferowania używany Nissan X-Trail?

W tej kwestii naprawdę sporo zależy od tego, jaką wersję X-Traila kupimy na rynku wtórnym. Jest to jednak sporej wielkości SUV, którego umieszcza się pod względem wielkości w klasie średniej. Są nawet egzemplarze, które pomieszczą do 7 osób, dzięki czemu jest to świetny wybór dla sporej rodziny, która bardzo lubi wspólne wypady na przykład na wakacje. 

Z pomocą Nissana X-Trail można też sobie radzić całkiem nieźle w terenie, gdyż wiele egzemplarzy było wyposażonych w sprawnie działający napęd na cztery koła. Na uwagę zasługują także jednostki napędowe. Silniki dCi i DIG-T to dość dobre konstrukcje, które charakteryzują się wysoką dynamiką, a także rozsądnym spalaniem. Dotyczy to szczególnie trzeciej generacji Nissana X-Trail, którą produkowano od 2013 do 2021 roku, przez co najłatwiej znaleźć egzemplarze pochodzące właśnie z tej generacji. 

Oczywiście z racji tego, że Nissan X-Trail to SUV klasy średniej, aby go kupić – nawet z rynku wtórnego – trzeba przygotować całkiem niezły budżet. Sposobem na zaoszczędzenie może być postawienie na pierwszą lub drugą odsłonę modelu. W dzisiejszych czasach Nissan X-Trail I to jednak dość przestarzałe auto, a druga generacja to tak naprawdę jedynie głęboki facelifting pierwszej, przez co różnice między tymi dwoma samochodami są niewielkie. 

Zdj. główne: Tigran Hambardzumyan/unsplash.com

KATEGORIE