Nissan X-Trail – używane auto na długie wyprawy
Auta używaneRanking aut używanych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nissan X-Trail – używane auto na długie wyprawy

Znalezienie dobrego używanego auta, które sprawdzi się w przypadku dużych rodzin, potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Jednym z ciekawszych wyborów jest Nissan X-Trail. 

Nissan X-Trail – co to za auto?

Nissan X-Trail jest jednym z aut tworzących gamę SUV-ów tej japońskiej marki. Jednocześnie jest to najstarszy z produkowanych obecnie samochodów typu SUV lub crossover, oczywiście biorąc pod uwagę tylko te, które znajdziemy w ofercie Nissana. Pierwszy Nissan X-Trail debiutował bowiem jeszcze w 2000 roku.

Na samym początku był to SUV z nawiązaniami do aut terenowych, co było typowe dla tego rodzaju nadwozia w tamtych czasach. Przez lata wytracił terenowy charakter pod względem wizualnym i dziś prezentuje się jak spore, lecz cywilne auto. Obecnie oferowana jest już czwarta odsłona tego auta, która zadebiutowała w polskich salonach jesienią 2022 roku. Z tego powodu, patrząc na używane egzemplarze, trzeba ograniczać się do pierwszych trzech generacji tego modelu. 

Co ma do zaoferowania używany Nissan X-Trail?

W tej kwestii naprawdę sporo zależy od tego, jaką wersję X-Traila kupimy na rynku wtórnym. Jest to jednak sporej wielkości SUV, którego umieszcza się pod względem wielkości w klasie średniej. Są nawet egzemplarze, które pomieszczą do 7 osób, dzięki czemu jest to świetny wybór dla sporej rodziny, która bardzo lubi wspólne wypady na przykład na wakacje. 

Z pomocą Nissana X-Trail można też sobie radzić całkiem nieźle w terenie, gdyż wiele egzemplarzy było wyposażonych w sprawnie działający napęd na cztery koła. Na uwagę zasługują także jednostki napędowe. Silniki dCi i DIG-T to dość dobre konstrukcje, które charakteryzują się wysoką dynamiką, a także rozsądnym spalaniem. Dotyczy to szczególnie trzeciej generacji Nissana X-Trail, którą produkowano od 2013 do 2021 roku, przez co najłatwiej znaleźć egzemplarze pochodzące właśnie z tej generacji. 

Oczywiście z racji tego, że Nissan X-Trail to SUV klasy średniej, aby go kupić – nawet z rynku wtórnego – trzeba przygotować całkiem niezły budżet. Sposobem na zaoszczędzenie może być postawienie na pierwszą lub drugą odsłonę modelu. W dzisiejszych czasach Nissan X-Trail I to jednak dość przestarzałe auto, a druga generacja to tak naprawdę jedynie głęboki facelifting pierwszej, przez co różnice między tymi dwoma samochodami są niewielkie. 

Zdj. główne: Tigran Hambardzumyan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać elektrozawory do potrzeb swojej firmy?
Jak prawidłowo dobrać elektrozawory do potrzeb swojej firmy?
Zdobądź wskazówki, jak dobrze dopasować elektrozawory do specyfiki Twojej działalności. Po przeczytaniu tego artykułu, wybór odpowiednich elektrozaworów stanie się łatwiejszy.
Jak prawidłowe ustawienie kół wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy?
Jak prawidłowe ustawienie kół wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy?
Zrozum, jak właściwe ustawienie kół samochodu może zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży. Poznaj praktyczne porady i wskazówki, które pomogą Ci dbać o optymalną wydajność samochodu.
Optymalizacja zużycia paliwa – skuteczne metody i praktyczne wskazówki
Optymalizacja zużycia paliwa – skuteczne metody i praktyczne wskazówki
Poznaj sprawdzone metody i praktyczne wskazówki dotyczące optymalizacji zużycia paliwa. Dowiedz się, jak obniżyć koszty i dbać o środowisko naturalne!
Ostatnie wpisy